شناسه : 38067687

توسعه کشاورزی با احیای قنات‌های بافق


بخشدار مرکزی بافق گفت: با احیا قنات روستای سعید آباد از توابع دهستان‌های سبزدشت شهرستان بافق مشکل کم آبی و کشاورزی و اشتغال مردم منطقه رفع شد.

به گزارش یزد رسا؛ داوود پور امینی، بخشدار مرکزی شهرستان بافق در حاشیه بازدید از روستا‌های سبزدشت شهرستان، گفت: با توجه به برآورد و بررسی‌های انجام شده با هزینه دو میلیارد ریالی بحث توسعه و احیای قنات در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

او افزود: حدود یکسال پیش بحث مطالعات و پیگیری‌های اولیه این طرح شروع و در حال حاضر هم بحث انتقال آب از فاصله حدود بیش از ۶۰۰متر از قنات به استخر و مزارع به نتیجه رسید.

بخشدار مرکزی بافق ادامه داد: درطول ۱۰ سال گذشته به علت کم آبی‌ها در روستای سعید آباد، کشاورزی رو به نابودی و روستا خالی از سکنه و به صورت متروکه شده بود.

پور امینی افزود: با پیگیری‌های مردم و شورای روستای همجوار روستای نور آباد برنامه احیای قنات این روستا در دستور کار قرار گرفته است.

او تصریح کرد: امید است با احیای این قنات و همت کشاورزان، زمینه اشتغال جوانان فراهم شود و بازگشت جمعیت به روستا را داشته باشیم.

بخشدار مرکزی بافق گفت: به سازی صورت گرفته و تامین ظرفیت مناسب آب برای این روستا، کشاورزان با تغییر نوع کشاورزی، کشت محصولات کم آب خواه و پرورش ماهی‌های سرد آبی در مهرماه سال جاری می‌تواند زمینه ساز تولید و بازگشت رونق و آبادی به روستا باشد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.