شناسه : 38118462

تولید جو در ابرکوه ۱۰ درصد افزایش یافت


مسئول تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی ابرکوه از افزایش ده درصدی برداشت جو در ابرکوه خبر داد.

به گزارش یزد رسا، حسن زارع مسئول تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی ابرکوه از افزایش ده درصدی برداشت جو در ابرکوه خبر داد و گفت: این میزان تولید از ۶۵۰ هکتار اراضی زیرکشت این گیاه برداشت شد.

وی با بیان اینکه تولید جو در بعضی مزارع به بیش از چهار تن در واحد سطح رسید، اظهار داشت: به دلیل  استفاده از بذر گواهی‌ شده ارقام نصرت و محلی کم آبخواه و سازگار با شرایط اقلیمی منطقه ، متوسط تولید محصول جو افزایش یافته است.

مسوول تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ابرکوه، تصریح کرد: مراقبت‌های کشاورزان در مراحل کاشت، داشت و آموزش‌های ترویجی در کنار استفاده از ارقام کم‌آبخواه بیانگر افزایش چشمگیر بهره‌وری از منابع آب در بخش کشاورزی است که دلیل دیگری از افزایش این محصول است.

زارع با بیان اینکه عمده محصول جو در واحدهای دامداری شهرستان به مصرف دام‌های سبک می‌رسد، خاطرنشان کرد: ابرکوه یکی از مناطق عمده تولید محصولات دامی استان یزد است.

اراضی قابل کشاورزی ابرکوه ۲۰ هزار هکتار است که به علت کم‌آبی و تداوم بیش از ۲ دهه پدیده خشکسالی ۱۵ هزار هکتار آن به کشت محصول کشاورزی اختصاص دارد که از این میزان هشت هزار هکتار به باغ‌های میوه و بقیه به اراضی زراعی اختصاص دارد.

۴۰ درصد اشتغال ابرکوه وابسته به فعالیت‌های کشاورزی، دامداری و دامپروری است و هشت هزار و  ۵۰۰ خانوار از این طریق امرار معاش می‌کنند.

۱۴۰ میلیون مترمکعب آب مورد نیاز حوزه کشاورزی ابرکوه به مدت ۱۰ ماه از ۶۶۲ حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق و ۱۳ رشته قنات تأمین می‌شود و سالانه ۲۰۰ هزار تن محصول کشاورزی و دامی تولید و بخشی از آن در بازار استان‌های همجوار و کشورهای حوزه خلیج فارس عرضه می‌شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.