شناسه : 38036596
استاندار یزد:


طالبی استاندار یزد گفت: جامعه فرهیخته و نخبگان استان هم باید با مدیریت استان ارتباط بیشتری داشته باشند.

به گزارش یزدرسا، اعضای هیات رئیسه اندیشکده صنعت، فناوری و اقتصاد استان یزد (صفا) با استاندار یزد دیدار و گفتگو کردند.

استاندار یزد در این دیدار با تقدیر از عملکرد اندیشکده صفا در استان یزد اظهار داشت: اگر اندیشکده دو موضوع را دنبال کند برای تأثیرگذاری بیشتر این اندیشکده در فعالیت‌های توسعه‌ای استان مفید خواهد بود.

محمدعلی طالبی با اشاره به لزوم شکل‌گیری ارتباط دقیق و روشن با بدنه نخبگی جامعه ادامه داد: ارتباط ساختارمند و سیستماتیک با نخبگان می‌تواند نقش مؤثری در تصمیم سازی‌های استان را بر عهده اندیشکده بگذارد و در توسعه استان هم نقش مؤثر داشته باشند.

استاندار یزد با بیان اینکه جامعه فرهیخته و نخبگان استان هم باید با مدیریت استان ارتباط بیشتری داشته باشند افزود: تشکیل اندیشکده های تخصصی هم که در برنامه‌های اندیشکده است نیز می‌تواند با شناخت نخبگان به تحقق برسد ضمن اینکه تشکیل بانک اطلاعاتی از نخبگان استان هم در راهبردها و برنامه‌های اندیشکده راهگشا خواهد بود.

طالبی با اشاره به تأسیس اندیشکده و برگزاری جلسات متعدد تصریح کرد: تعریف و پیگیری ماموریت های ویژه برای اندیشکده در راستای توسعه استان با همکاری بخش خصوصی و تشکل‌های موجود همچنین دیگر دستگاه‌های استان، منشأ خیر و توسعه استان باشد.

وی با بیان اینکه به فعالیت اندیشکده صفا که اندیشکده خصوصی و اولین اندیشکده استانی است امیدوار هستم و انتظار است تا با برنامه‌هایی که پیگیری و دنبال می‌کند در توسعه استان جایگاهی ویژه در تصمیم سازی‌ها داشته باشد.

 

چشم اندازهای اندیشکده صفا یزد

در این نشست هم محمدحسین فنایی نایب رئیس هیات مدیره اندیشکده به ارائه گزارشی از وضعیت اندیشکده و چشم اندازه آینده آن همچنین برخی از برنامه‌ها و اقدامات در دستور کار اندیشکده پرداخت و گفت: اندیشکده صفا به‌عنوان اولین اندیشکده خصوصی و استانی در سطح کشور است که موردتوجه شبکه اندیشگاهی کشور قرارگرفته است.

وی با بیان اینکه به‌زودی نشستی مشترک با سایر اندیشکده های کشور خواهیم داشت ادامه داد: این آمادگی را داریم که اگر لازم است اندیشکده های تخصصی‌تر در استان شکل بگیرد همراهی و حمایت کنیم که به نظر شخص استاندار یزد نیز بستگی دارد.

فنایی با اشاره به اینکه مجموعه‌های مختلفی در این مدت با اندیشکده صفا ارتباط گرفته و از راهبردهای این مجموعه بهره برده‌اند اضافه کرد: مجموعه‌ای فولادی در تهران نیز درخواست همکاری داشته که به‌زودی اقدامات مؤثر در این زمینه انجام خواهد شد و اگر ضرورت ایجاب کند به‌صورت مشترک اندیشکده ای در این زمینه با آن‌ها خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه تفکر اشخاص برای عضویت در اندیشکده مهم است و پست و مدیریت‌های اشخاص چندان اهمیتی ندارد افزود: مجمع استانداران هم هرازگاهی اندیشه ورزی و گردهمایی دارند که می‌توان از تجارب ارزنده مجموعه‌ها استفاده برد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :