شناسه : 36216298
استاندار یزد:


استاندار یزد گفت: محوریت برنامه‌ها و اهداف و راهبردهای جدید در استان را مسائل جوانان گذاشتیم بخصوص در حوزه اشتغال که مهم ترین مشکل استان، اشتغال فارغ التحصیلان بیکار است.

به گزارش خبرنگار یزدرسا، محمد علی طالبی صبح امروز در کنگره علمی مسائل اجتماعی جوانان با بیان اینکه مسائل جوانان یکی از موضوعات مهم و نیاز امروز جامعه ما است، گفت: شرایط خاصی امروز در کشور ما حاکم است و ضرورتا باید به نیازهای روز جوانان و مسائل و موضوعات مختلفی که در این زمینه با آن روبرو هستیم بپردازیم.

وی ادامه داد: شکاف نسلی که امروز در جامعه ما وجود دارد و تاثیرات خود را در مسائل مختلف می گذارد باید به صورت ویژه در کشور برای آن تدبیر و به آن پرداخته شود.

استاندار یزد عنوان کرد: خوشبختانه با حمایت و ارتباط بسیار خوبی که با جوانان در استان یزد وجود دارد و همراهی خوبی که در بین سطوح مختلف است، محوریت برنامه ها و اهداف و راهبردهای جدید در استان را هم مسائل جوانان گذاشتیم بخصوص در حوزه اشتغال که مهم ترین مشکل استان، اشتغال فارغ التحصیلان بیکار و جوانان جویای کاری است که تحصیلات عالیه دارند.

طالبی ادامه داد:متاسفانه فرصت‌های شغلی در استان متناسب با نیاز طراحی نشده است و از این جهت تغییر رویکردی را به سمت اقتصاد دانش بنیان، کسب و کارهای آی تی، استارت‌آپ‌ها در استان داشتیم تا بتوانیم بخش قابل توجهی از بازار را به جوانان تحصیلکرده بدهیم و همچنین بحث گردشگری نیز به عنوان یکی از محورهای توسعه استان در حال پیگیری است.

وی با اشاره به توجه و حمایت خاص در زمینه ارائه الگوی حکمرانی خوب در استان تصریح کرد: مشارکت یکی از شاخصه‌های اصلی حکمرانی خوب است که در این زمینه تکیه بر حضور جوانان در عرصه‌های مختلف داریم و امیدواریم با کمک آنها بتوانیم فرصت‌های خوبی را برای نقش آفرینی جوانان فراهم کنیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :