شناسه : 38130716
انتقاد نماینده استان یزد در شورای عالی استانها؛

دلیل مخالفت دولت‌ با مدیریت یكپارچه شهری چیست؟


نماینده استان یزد در شورای عالی استان‌ها از مخالفت دولت در تصویب لایحه مدیریت یکپارچه شهری در مجلس انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار یزدرسا؛ سید محمود میرابوالقاسمی  بهابادی در سی و سومین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها با اشاره به اهمیت و لزوم تصویب لایحه مدیریت یکپارچه شهری درکشور گفت:لایحه مدیریت یکپارچه شهری تنها با مخالفت دولت و تغییر رای برخی از نمایندگان مجلس که پیشتر قول موافقت با این لایحه را داده بودند درمجلس شورای اسلامی رد شد این در حالی است که دولت باید حامی لایحه مدیریت یکپارچه باشد و تعامل خوبی با شوراها داشته باشد.

وی افزود: دنیا درمدیریت یکپارچه شهری از ما بسیار جلوتر است و نمی‌دانم چرا دولت‌ها تا این حد با مدیریت یکپارچه شهری مخالفت می‌کنند؟

میرابوالقاسمی  از حذف نمایندگان شورا درکمیسیون دولت انتقاد کرد و افزود: در بسیاری از موارد شاهد هستیم تمام نهادها حضور دارند اما نماینده شورا را به عنوان یک نهاد ناظر می‌پذیرند. نکته دیگر این که نگاه دولتی‌ها به شوراها مناسب نیست و مسلم است در تمام بخش‌ها افرادی هستند که آگاهی لازم را ندارند اما مخالفت‌هایی نسبت به شوراها دارند. بی‌تردید در جامعه آماری ۱۲۵ هزار نفری شوراها خرد جمعی بسیاری وجود دارد که متاسفانه از سوی دولت‌ها این توان و ظرفیت مورد توجه قرار نگرفته است.

نماینده مردم یزد در شورای عالی استان‌ها دربخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن انتقاد از حذف نماینده شورا از شورای نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد گفت: حذف نماینده شورا قطعا مشکلات بسیاری را به وجود می‌آورد. لذا خواستار اضافه شدن نماینده شورا به عنوان عضو اصلی در شورای نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد هستیم تا به این ترتیب توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد محقق شود.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :