شناسه : 38222193
عضوشورای شهر یزد عنوان کرد

راه اندازی آزمایشی دوچرخه های اشتراکی در یزد/نحوه استفاده از دوچرخه‌ها همچنان نامشخص!


الهه جورابی گفت: از هفته گذشته 5 ایستگاه بصورت پایلوت تنها با ارائه کد ملی کارکنان شهرداری راه اندازی شده است تا عملکرد سامانه آن مورد ارزیابی قرار گیرد.

به گزارش یزدرسا، 8 خرداد ماه بود که عضو شورای شهر یزد در مصاحبه ای با خبرگزاری صدا و سیما عنوان کرد دوچرخه های اشتراکی تا یک ماه آینده برای عمومی قابل استفاده خواهد بود.

اما پس از گذشت 2 ماه از این گفته جورابی همچنان مردم یزد از دوچرخه های اشتراکی بی نصیب هستند.

***راه اندازی آزمایشی دوچرخه های اشتراکی در یزد

الهه جورابی عضو شورای شهر یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به تغییر سامانه ارائه خدمات دوچرخه اشتراکی اظهار کرد: با توجه به به  سامانه جدیدی ارائه دوچرخه های اشتراکی، از هفته گذشته 5 ایستگاه بصورت پایلوت تنها با ارائه کد ملی کارکنان شهرداری راه اندازی شده است تا عملکرد این سامانه مورد ارزیابی قرار گیرد.

مدت زمان این دوره آزمایشی یک ماهه است افزود: با توجه به برخی مشکلات این طرح مقرر شده با کمک سرمایه گذار تا پایان این دوره آرمایشی، مابقی ایستگاه ها سطح شهر یزد تجهیز و آماده بهره برداری شود.

فعلا 20 ایستگاه با 30 درچرخه اشتراکی در یزد به بهره برداری می رسد گفت: سرویس حفظو نگهداری دوچرخه در این شرایط اقتصادی بسیار سخت و هزینه بر است که امیدواریم با همت سرمایه گذار این خدمات به صورت مطلوب ارائه  شود.

***آبرو یزد در گروی دلگرمی سرمایه گذار

جورابی با بیان اینکه حمایت از سرمایه گذاران باید در اولویت شورا باشد تصریح کرد: آبرو شهر دیار یزد که این روزها زبان زد مردم دنیا قرار گرفته به اجرای موفق این طرحها و دلگرمی سرمایه گذار بستگی دارد در ضمن اینکه برپایی ایستگاه ها همه ماجرا نیست و زیرساخت های دوچرخه سواری در یزد هم نیازمند تدبیر درست است.

از سوی دیگر اگر جایی هم در رابطه با طرح دوچرخه های اشتراکی عجله ای دیده تمی شود بخاطر اماده نبودن زیرساخت های دوچرخه است که در این رابطه هم مرحله چانه زنی با سرمایه گذار هستیم.

***نحوه استفاده از دوچرخه ها همچنان بلاتکلیف!

هویت سنجی، بیمه نامه و چگونگی تشکیل پرونده افراد حائز شرایط از بحث مورد بررسی در زمینه دوچرخه های اشتراکی است ادامه داد: از موضوع های مورد بحث چگونگی و نحوه استفاده از این دوچرخه ها است که این بر عهده سازمان سرمایه گذاری شهرداری است که برنامه ای به شهر شورا ارائه نداده است که نحوه استفاده هم مصوب شود.

 

 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.