شناسه : 38946243

روزانه ۴۰ تن شیرخام ابرکوه در کشور توزیع می شود


مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه با اشاره به تولید روزانه ۸۰ تن شیرخام در این شهرستان گفت: در حال حاضر نیمی از آن برای فرآوری مواد لبنی به بازار سایر استان ها عرضه می شود.

به گزارش یزدرسا؛ مهدی غیب‌ الهی افزود: این مقدار شیر با وجود مشکلات اقتصادی برای دامداران در تامین خوراک دام و سایر نهاده ها از هشت هزار و ۵۰۰ راس گاو شیری تولید و بخشی از آن به سه واحد لبنی شهرستان تحویل می شود.

وی ادامه داد: امسال با پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران برای فرآورده های دامی و پرورش گاو شیری ، ۲۵ تن شیربه ظرفیت تولید شهرستان افزوده شد و هم اکنون به حدود ۸۰ تن رسیده است.

 

ساخت بزرگترین واحد تولید مواد لبنی یزد در ابرکوه

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه با اشاره به تحقق شعار سال جهش تولید و فراهم کردن زنجیره تولید شیر و فرآورده های لبنی ، اظهار کرد: بزرگترین واحد تولید مواد لبنی استان یزد در این شهرستان از سوی بخش خصوصی در دست اجراست .

این مسوول ادامه داد: این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۲۷ هزار مترمربع با ۹ هزار متر مربع زیربنا با ۹۵ درصد پیشرفت کار در دست ساخت است .

غیب الهی خاطرنشان کرد: این واحد تولیدی پس از بهره برداری قادر است ،روزانه ۲۰۰ تن شیرخام را به شیرخشک ، پودر آب‌ پنیر و انواع پنیر فرآوری و زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر را فراهم کند.

 

ساخت یک واحد پرورش گاوشیری با ظرفیت هزار راس در ابرکوه

به گفته وی یک واحد پرورش گاوشیری با ظرفیت هزار راس از سوی بخش خصوصی در دست ساخت است ، و با بهره برداری از آن تا پایان سال ۹۹ ، تولید روزانه شیر در این شهرستان با ۳۰ تن افزایش به ۱۰۵ تن می رسد.

غیب‌ الهی ادامه داد: بخش خصوصی برای ساخت این واحد پرورش گاو شیری ، ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری کرد و پس از بهره برداری ۴۵ نفر مستقیما جذب بازار کار می شوند.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه تصریح کرد: با بهره برداری از چند واحد گاوی شیری و تولید فرآورده های لبنی ، علاوه بر رونق تولید ، زمینه صادرات فرآورده های لبنی از این شهرستان به کشورهای خارج نیز فراهم خواهد شد.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.