شناسه : 1204250
در اثر ریزش دیواره چاه و مدفون شدن کارگر اشکذری؛


راننده بیل مکانیکی در اشکذر با بیان اینکه در آن شرایط هیچ فکر دیگری کار ساز نبود گفت: هرچند میدانستم که ممکن است تا با برخورد بیل مکانیکی آسیب جدی به وی وارد شود اما ریسک کردم و زنده ماندن او را ترجیح دادم.

یک کارگر حفاری در اشکذر که مشغول حفر چاه به منظور رفع مشکل ترکیدگی لوله آب بود، در اثر ریزش دیواره چاه زیر انبوه خاک ها گرفتار شد که با ریسک راننده بیل مکانیکی جان سالم به در برد.

ابوالفضل روشندل راننده بیل مکانیکی در گفت وگو با خبرنگار یزد رسا از اشکذر، ماجرا را اینگونه شرح داد؛ زمانیکه مشغول کار در بلوار دانشجو روبه روی دانشگاه آزاد اشکذر بودیم ناگهان به علت سست بودن دیواره چاه حجم زیادی از خاک دیواره که به اندازه سه ماشین خاک می شد بر سر کارگر درون چاه ریخت.

روشندل افزود: تصمیم گیری در آن لحظه خیلی سخت بود و زمان احتمال زنده ماندن کارگر زیر آن همه خاک را کم تر می کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه واقعه ای مشابه این حادثه را قبلا دیده بودم، سریع تصمیم خود را گرفته و برای نجات او اقدام کردم.

این راننده بیل مکانیکی افزود: با اینکه میدانستم ممکن است کارگر آسیب جدی ببیند ولی تصمیم گرفتم تا با بیل مکانیکی کارگر را از زیر خاک ها بیرون بیاورم.

وی با بیان اینکه در آن شرایط هیچ فکر دیگری کار ساز نبود گفت: هرچند می دانستم که ممکن است تا با برخورد بیل مکانیکی آسیب جدی به وی وارد شود اما ریسک کردم و زنده ماندن او را ترجیح دادم.

روشندل خواست خدا را تنها عامل نجات جان کارگر دانست و تاکید کرد: با وجود مدت زمان یک دقیقه ای که کارگر زیر خاک ها مدفون شده بود و امکان تنفس نداشت و از طرفی، احتمال برخورد بیل با بدن وی زیاد بود، در کمال تعجب کارگر بدون کمترین خراشی جان سالم به در برد.

آدرس کوتاه :


حسینعلی
پست شده در ۱۳۹۳/۰۴/۲۰ ۱۶:۰۵
محمدجواد
میدونید این راننده چه ریسک بزرگی رو کرده اگر پاکت بیل به بدن کارگر مدفون شده اصابت میکر د از دم اون رو می کشت و حالا بیا وثابت کن که عمدی نبوده والا خیلی ریسک کرده اول کارگرعمرش به دنیا بوده بعدش خدا این راننده رو خیلی دوست می داشته حالا خودتون قضاوت کنید در اون لحظه اگر بودید چه میکردید
پست شده در ۱۳۹۲/۱۰/۲۴ ۱۸:۳۱
محمد
دستتون درد نکنه خدا را شکر که زنده موند ولی احتمال ترکیدن این بنده خدا بود و اگر این کار رو نمی کرد ی بنده خدا خفه شده بود
از تفکر شما تشکر خیلی زیاد
و دست مریزاد
پست شده در ۱۳۹۲/۱۰/۲۲ ۱۲:۳۵
ابویی مهریزی
ای ول الله . کارش کمتر از پترس و ریز علی خواجوی نبوده.دمت گرم .اگه ممسئولین بودن میگفتن توی حوزه استحفاضی ما نیست. به نظرمن باید استاندار بهش لوح تقدیر بده
پست شده در ۱۳۹۲/۱۰/۲۲ ۰۹:۲۰