شناسه : 38789651
نماینده کشاورزان قنات دشت مهرآباد ابرکوه خبر داد

سیل قنات «دشت مهرآباد» را تخریب کرد/ استمداد کشاورزان از دادستانی


غلام‌زاده گفت: از دادستان شهرستان ابرکوه به‌عنوان دادخواه مردم و دستگاه‌های مربوطه تقاضا داریم؛ در اسرع وقت علت حادثه را بررسی کرده تا عوامل متخلف، خسارت وارده را جبران کنند.

به گزارش یزدرسا؛ کاظم غلام‌زاده نماینده کشاورزان قنات دشت مهرآباد در گفتگو با سرو ابرکوه گفت: در پی بارندگی شدید و ایجاد سیل در هفته گذشته خسارت سنگینی به قنات دشت مهرآباد که قنات نمونه کشوری بود، وارد شد.
وی ادامه داد: درحال‌حاضر چاه‌های این رشته قنات آسیب دیده و در پی ورود سیل حدود سه کیلومتر مسیر لوله‌گذاری شده آن به‌طور ۱۰۰ درصد تخریب و راه خروجی آب قنات مسدود شده است.
غلام‌زاده ابراز داشت: بر اساس برآوردهای انجام‌شده حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خسارت به قنات وارده شده و این در حالی است که سال ۹۳ بیش از ۴۰۰ میلیون تومان جهت لایروبی و احیا قنات هزینه شد تا با تلاش کشاورزان و پیگیری‌های مسئولین مربوطه راه‌اندازی شود.
نماینده کشاورزان گفت: خسارت‌های جبران‌ناپذیری متوجه ۲۰۰ کشاورز این منطقه شده که همگی از این قنات و دشت امرارمعاش می‌کنند. درصورتی‌که در اولین فرصت راه خروجی آب قنات باز نشود خسارت بیشتری وارد شده و علاوه بر تلف شدن دام ها در کیفیت محصولات زراعی به‌ویژه برداشت ۱۵۰ تن گندم پیش‌بینی شده تاثیر سوء خواهد داشت.
وی ابراز داشت: از دادستان شهرستان ابرکوه به‌عنوان دادخواه مردم و دستگاه‌های مربوطه تقاضا داریم؛ در اسرع وقت علت حادثه را بررسی کرده تا عوامل متخلف، خسارت وارده را جبران کنند. چراکه دستگاه‌های مربوطه با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی، هیچ‌گونه اقدامی جهت جلوگیری ورود سیلاب انجام ندادند.
انتهای پیام/
 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.