شناسه : 38102556
سرپرست شرکت تعاونی مرغداران مرغ تخمگذار استان یزد:


حکیمی گفت: تامین نهاده‌ها از طریق بازار آزاد، افزایش بیماری در مرغداری‌ها و عدم رعایت نرخ مصوب در استان‌های همجوار عرضه تخم مرغ در یزد را با کمبود مواجه کرد.

محمد سعید حکیمی در گفتگو با خبرنگار یزد رسا؛ در خصوص افزایش قیمت و همچنین کمیاب شدن تخم مرغ در یزد گفت: نهاده‌های مورد نیاز طیور استان از جمله ذرت و کنجاله سویا در اختیار مرغداران قرار نگرفته است و به همین دلیل تخم مرغ با افزایش قیمت وکمبود در بازار مواجه شده است.

وی ادامه داد: طی سه ماه گذشته ذرت و کنجاله‌ سویا و دیگر اقلام خوراکی مورد نیاز مرغداران با قیمت دولتی و به صورت کامل در اختیار آنها قرار نگرفته است و مرغداران مجبور شدند نهاده‌های مورد نیاز خود را به صورت آزاد و با قیمت چند برابر تهیه کنند.

سرپرست شرکت تعاونی مرغداران مرغ تخمگذار سفید بال استان یزد با اشاره به قیمت مصوب 11 هزار تومان برای تخم مرغ تصریح کرد: در صورتی این نرخ قابلیت اجرا دارد که مرغداران بتوانند نهاده‌های مورد نیاز طیور خود را به طور کامل با قیمت مصوب کشوری تامین کنند اما اکنون با تهیه نهاده‌ها به صورت آزاد، هزینه تمام شده هر کیلو تخم مرغ  برای مرغدار 13 هزار تومان است.

حکیمی افزود: علاوه بر اینکه به دلیل کمبود نهاده‌ها و همچنین افزایش بیماری در مرغداری‌ها تولید تخم مرغ با کاهش مواجه بوده عدم رعایت نرخ مصوب تخم مرغ و فروش بالاتر از این نرخ در استان‌های همجوار مانند فارس و کرمان موجب شده که استان‌های دیگر نیز تخم مرغ خود را از یزد تهیه کنند.

وی عنوان کرد: در صورتی که نهاده‌های ذرت و کنجاله سویای مورد نیاز مرغداران استان با نرخ دولتی و به طور کامل در اختیار آنها قرار گیرد مرغداران نیز موظف هستند که محصولات خود را به صورت کامل و به نرخ مصوب تنظیم بازار در اختیار دستگاه‌های دولتی قرار دهند.

حکیمی تصریح کرد: علیرغم همه مشکلات موجود شرکت تعاونی مرغداران مرغ تخمگذار استان درصدد است تا با رایزنی با اداره بازرگانی و سازمان جهاد کشاورزی درصد از تخم مرغ تولیدی استان با قیمت مصوب و در فروشگاه‌های منتخب استان عرضه و به دست مصرف کننده برسد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :