شناسه : 38949618
امام جمعه بخش مرکزی یزد:

فعالیت بوم گردی‌ها و تورها بدون پیوست فرهنگی زنگ خطری برای آینده یزد


آیت الله مدرسی گفت: بوم گردی ها و تورهای کویرنوردی که بدون پیوست فرهنگی و رعایت موازین شرعی راه اندازی می شود برای آینده یزد خیلی خطرناک است.

به گزارش خبرنگار یزدرسا، آیت الله سید کاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه های روز جمعه 26 دی ماه با اشاره به آغاز ماه جمادی الثانی و اولین روز از ایام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: ابعاد قابل تاملی در زندگی حضرت زهرا(س) قابل تصور است که یکی از آن ها مظلومیت ایشان که در ایام سوگواری فاطمیه به آن پرداخخته می شود.

آیت الله مدرسی افزود: در حال حاضر و دنیای امروزی هم اهل بیت علیه السلام مظلوم هستند و شیعیان به جرم تشیع و محبت و ارادت نسبت به خاندان حضرت زهرا (س) همچنان باید داغ مظلومیت را پر پیشانی داشته باشند.

وی ادامه داد: امروزه ما شیعیان در ایران اسلامی به آسودگی زندگی می کنیم اما در دیگر کشورها شیعیان به جرم اینکه نامشان علی یا فاطمه است و شیعه این امامان هستند به رگبار گرفته می شود مانند پاکستان که این روزها با نسبت به شیعیان بد رفتاری و خشونت می شود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه یکی از ابعاد ریشه ای رشد شیعه را همین مظلومیت دانست و گفت: بعد تاریخی و بعد کلامی زندگی حضرت زهرا(س) هم قابل بررسی و تببین است چراکه ایشان محور حق و حقیق بود و رضایت او رضایت خداوند متعال بود.

وی بعد عبادت و بندگی حضرت زهرا (س) از ابعاد درس آموز برای جهان امروز است تصریح کرد: وقتی حضرت زهرا(س) به عبادت می ایستاد، تمام ارکان وجودی حضرت فاطمه (س)در پرتو خشیت پروردگار در حال لرزش بود و با قلبش عبادت می کرد و این بعد از ابعاد ضروری برای برای سعادت و کمال ما است.

آیت الله مدرسی با تاکید بر اینکه فرهنگ شهدا را نباید فراموش کرد گفت: همه مسئولان و دستاندرکاران استان یزد در راستای تقویت فرهنگ شهادت و شهدا حرکت کنند اما متاسفانه برخی تحرکات در یزد دقیقا ضد این فرهنگ است که یکی از این ضد فرهنگ ها بوم گردی های بی در و پیکری است که در یزد رواج پیدا کرده است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کرد: متاسفانه از خانه های سنتی یزد که به اسم بوم گردی، بدون پیوست فرهنگی و اسلامی ترویج و تقویت شده است، فسادهایی استخراج می شود که در آینده بسیار خطرناک تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه مخالف اشتغال و فعالیت اقتصادی نیستیم اما هر فعالیتی بدون پیوست فرهنگی در آینده مشکل ساز خواهد بود ابراز کرد: بوم گردی ها و تورهای کویرنوردی که بدون پیوست فرهنگی و رعایت موازین شرعی راه اندازی می شود برای آینده یزد خیلی خطرناک است و مسئولان حکومتی باید به این تحرکات توجه بیشتری داشته باشند و اجازه ندهند اینگونه تغییر و تحول هایی که ضد فرهنگ شهداست در یزد جایگاه پیدا کند.

آیت الله مدرسی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص خنثی سازی تحریم مهم تر از رفع تحریم ها اذعان کرد: خنثی سازی تحریم ها به دست خود ماست اما رفع تحریم ها به دشمن بستگی دارد، آیا سزاوار است ملتی سرنوشت کشورش را به دست دشمن دهد؟ قطعا حق ملت ایران نیست که اراده دشمن و بیگانگان را به سرنوشت آن ها گره بزنیم.

وی با بیان اینکه خنثی سازی تحریم ها برای ما آینده ساز و فرصت ساز است گفت: رفع تحریم ها ضمن اینکه کشور را وابسته به دشمن می کند تهدیدزا است چراکه برنامه هایی چون برجام و امثال برجام فرصت سوزی بوده اند و همچنان هم فرصت سوز اما در مقابل خنثی سازی تحریم ها همیشه فرصت را برای ملت فرهام کرده اند و درود خدا بر کسانی که با اراده های فولادین در برابر خصم دشمن و خنثی سازی تحریم ها صف آرایی می کنند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد پیشرفت تکنولوژی صنعتی و دفاعی، تقویت دکترین دفاعی کشور، پیشرفت در هسته ای و نانوتکنولژی، هوا و فضا، درامد و رشد رسانه تولید ملی، اشتغال را از برکات خنثی سازی تحریم ها عنوان کرد و افزود: گدایی و تکدی گری از دشمن چیزی را عاید این ملت نمی کند جز توقف رشد تولید ملی و عزت ملی.

وی با بیان اینکه واکسن امری سیاسی نیست تصریح کرد: برخی تولید واکسن و ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی را امری سیاسی قلمداد می کنند در صورتی که این امر یک امر ولایی است و رهبر معظم انقلاب چون جان مردم در میان بود هیچ چیز عزیز تر از جام ملت نیست ورود واکسن امریکایی را ممنوع اعلام کردند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.