شناسه : 37112694
عضو سابق شورای شهر یزد:

مردم طالب اند بدانند چرا حتی پروژه‌های نیمه تمام شهری یزد معطل مانده است/بودجه هزار و200 میلیاردی شهرداری یزد کجاست؟


عضو سابق شورای شهر یزد اظهار داشت: مدعیان شفاف سازی اعلام کنند هزار و 200 میلیارد تومان را در کجاها خرج کرده اند که هیچ نمود عمرانی خاصی در سطح شهر دیده نمی شود.

سید محمدرضا مدرسی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با بیان این که بودجه شهرداری یزد در دو سال گذشته بالغ بر هزار و 200 میلیارد تومان بوده است اظهار داشت: مدعیان شفاف سازی اعلام کنند هزار و 200 میلیارد تومان را در کجاها خرج کرده اند که هیچ نمود عمرانی خاصی در سطح شهر دیده نمی شود.

وی با بیان این که مردم مطالبه گر و خواستار شفاف سازی هستند ادامه داد: پروژه هایی که در دوران قبلی توسط مدیران سابق آغاز و قراردادهای ان منعقد شده بود و بخش اعظم پیشرفت فیزیکی آن حاصل شده بود را مجبور بودند تکمیل کنند؛ مانند پروژه پل خلیج فارس، پل آرمان و ... که از جمله پروژه هایی هستند که در دوره های قبل آغاز شده بودند و ازا ین رو مجبور بودند که در این دوره نیز ادامه بدهند.

بسیاری از پروژه های شهری در شورای پنجم معطل مانده است

عضو سابق شورای شهر یزد افزود: اما بسیاری از پروژه های شهری و آزادسازی ها همچنان معطل مانده است مانند آزادسازی های خیابان نقیب زاده که پیشرفتی در آن نیست و یا تکمیل رینگ شهری در بلوار ولایت، توسعه پارک‌ها در مناطق کم برخوردار مانند بسیاری دیگر از پروژه های شهری همچنان معطل مانده است.

مدرسی با اشاره به پروژه های متعددد شهری که همچنان نیمه تمام مانده است اظهار داشت: مردم می خواهند بدانند این پروژه های در چه مرحله ای هستند و دلیل وقفه در اجرای ان ها چیست و بودجه های انان در کجاها هزینه شده است.

وی به انتخاب مشاوران متعدد برای شورای شهر گفت: انتخاب مشاور در شورای شهر خلاف قانون نیست اما باید در چارچوب قوانین داخلی شورا که در ابتدای هر دوره تصویب می شود باشد و قاعدتاً مشاوران باید به تصویب اعضای شورا برسند و از ان طرف هزینه های مشاور از سوی شورا پرداخت می شود که نباید از سقف بودجه شورای شهر افزایش پیدا کند.

این همه مشاور در شورا چه نقشی دارند؟

مدرسی افزود: انتخاب مشاوران شورا باید بر اساس نیاز‌ها باشد و نه این که بر اساس تفکرات و ملاحظات سیاسی و از جیب مردم برای مشاوران خود هزینه کنند؛ وقتی حجم کارهای عمرانی این میزان پایین است پس گرفتن مشاور با چه هدفی است؟ مشاور برای کارهای عمرانی، جاری و اموری که رضایت شهروندی و ارتقاء شهری را به دنبال دارد لازم است.

وی با انتقاد از تعداد زیاد مشاوران شورای شهر عنوان کرد: زمانی که رسیدگی به نیازهای واقعی شهر و مردم در حداقل ها است این همه مشاور چه نقشی دارند؟ این سوالی است که هنوز شورا حاضر به شفاف سازی در مورد ان نشده است.

توقف پروژه های عمرانی و افزایش هزینه های جاری خوشایند مردم نیست

عضو سابق شورای شهر یزد تصریح کرد: مردم توقع دارند اقدامات و کارهای عمرانی را در سطح شهر ببینند نه این که به هر بهانه ای هزینه های جاری را افزایش دهند؛ اگر قرار باشد در شرایط سخت اقتصادی که در منابع مالی محدودیت وجود دارد هزینه های جاری را افزایش بدهند صورت خوبی ندارد و برای مردم هم خوشایند نیست.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :