شناسه : 37718224
بحشدار مرکزی بافق:


داود پورامینی بخشدار بافق از مردم منطقه سبزدشت خواست که از اقوام و خویشاوندان خود بخواهند که در ایام عید به این منطقه سفر نکنند و خودشان هم نروند چون امکان اینکه این بیماری وارد منطقه شود زیاد است و این کار باید توسط خود مردم انجام شود و امکان مسدود کردن مسیرها نیست و برای نقاط زرد و قرم نیز هنوز تصمیم گیری نشود.

داود پورامینی بخشدار بخش مرکزی بافق در گفتگو با یزدرسا،در خصوص اقدامات انجام شده در منطقه سبزدشت و روستاهای دیگر این بخش گفت: در مرحله اول جلسه ای با شورا و دهیاران بخش برگزار و توجیهات لازم انجام و آگاهی از اینکه این موضوع از حساسیت بالایی برخوردار است انجام شد.

وی افزود: دستورالعمل هایی که از شبکه بهداشت ارسال شده بود به دهیاران ابلاغ شد و به روستاهای ضعیف تر نیز تامین مواد ضدعفونی و شوینده در دستور کار قرار گرفته است. دهیاری مبارکه نیز به با دستگاهها و امکانات ضدعفونی کننده ای که داشت معابر واماکن را انجام و روستاههایی که هم نیاز داشته باشند به آنها کمک خواهد کرد.

پورامینی به کمک به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد اشاره و بیان داشت: این خانواده ها نیز با هماهنگی که با کمیته امداد انجام شده به تعداد لازم مواد شوینده و ضدعفونی کننده همراه با دستورالعمل انجام آن در اختیار آنها قرار گرفته است.

بخشدار بخش مرکزی بافق تصریح کرد: از طریق فضای مجازی وکانال هایی که توسط شورا و دهیاران در روستاهها ایجاد شده توصیه های لازم انجام می شود.

این مقام مسئول از مردم منطقه سبزدشت خواست که از اقوام و خویشاوندان خود بخواهند که در ایام عید خواهش کنند که به این منطقه سفر نکنند چون امکان اینکه این بیماری وارد منطقه شود زیاد است و این کار باید توسط خود مردم انجام شود و امکان مسدود کردن مسیرها نیست و برای نقاط زرد و قرم نیز هنوز تصمیم گیری نشود.

پورامینی ادامه داد: خود مردم می توانند از اقوام و خویشاوندان خود بخواهند که این مدت را صبر کنند و بعد از گذشتن از این بحران همدیگر را ملاقات کنند.

بخشدار بخش مرکزی در پاسخ به این سوال که آیا مورد مشکوک یا مثبت ابتلا به ویروس کرونا در این بخش گزارش شده یا خیر گفت: به غیر از یک مورد که در روستای مبارکه گزارش شده که الان در قرنطینه و تحت درمان است و مجموعاً وضعیت بخش مرکزی خوب است و خوبی که شکننده است اگر رعایت شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :