شناسه : 37953876
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:


محمود نوری شادکام گفت: خوشبختانه دیروز و امروز هیچ مرگ ناشی از کرونا با تست مثبت در یزد وجود نداشته است.

محمود نوری شادکام در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به خبر سخنگوی وزارت بهداشت مبنی بر صفر شدن آمار مرگ کرونایی‌ها در 14 استان گفت: خوشبختانه استان یزد نیز جز این دسته است و دیروز و امروز هیچ مرگ ناشی از کرونا با تست مثبت در یزد وجود نداشته است و فعلا یزد جز استان‌هایی به شمارمی‌آید که کنترل خوبی در زمینه مدیریت این بیماری داشته است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه استان یزد جز استان‌هایی با شیوع بالا کرونا بود اما با همکاری و همراهی مردم و رسانه‌ها استان یزد اکنون در وضعیت پایدار و مناسبی قرار گرفته است و اکثرا بیماران نیز در وضعیت خوبی به سر می‌برند و فعلا بیمار بد حال نداریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تصریح کرد: هم اکنون حدود 80 بیمار مشکوک به کرونا در سراسر استان در تخت‌های بیمارستانی بستری به سر می‌برند که از این تعداد تنها 30 بیمار در بخش آی سی یو بستری هستند و مابقی بیماران عادی هستند که بر روی تخت‌های عفونی بستری هستند.

 نوری شادکام با اشاره به برگزاری نماز عید فطر در استان به شهروندان توصیه کرد: نماز عید فطر حتما در فضاهای باز برگزار شود و حتی المقدرو از تجمع در فضایها مسقف خودداری شود، همچنین نمازگزاران رعایت فاصله یک متری از نفرات اطراف را مورد توجه قرار داده و با رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک در نماز عید فطر شرکت کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :