شناسه : 37533536
مدیرعامل عمران شرکت شهرک‌های صنعتی یزد:


محمد صادق فلاح گفت: در واحدهای فعال در شرکت شهرک‌های صنعتی یزد بیش از 12 هزار نفر مشغول به کار هستند و این شهرک به عنوان شهرک نمونه کشوری است.

به گزارش خبرنگار یزدرسا، محمد صادق فلاح در حاشیه بازدید از پروژه‌های دهه فجر در شهرک‌های صنعتی یزد در جمع خبرنگاران گفت: شهرک صنعتی یزد واقع در جنوب غربی یزد با وسعت 700 هکتار، 827 واحد صنعتی در زمینه‌های مختلف الکتریک، نساجی، مواد غذایی و ... در آن قرار دارند که از یان تعداد 549 واحد فعال و مابقی در حال ساخت و ساز و یا نصب ماشین آلات هستند.

وی ادامه داد: شرکت شهرک صنعتی یزد در سال 1366 افتتاح شد و شرکت شهرک‌ها شروع به واگذاری زمین به متقاضیان کرده است و در سال 1370 کارهای راهبردی شهرک به هئیت پنج نفره واگذار شده است. شرکت عمران شهرک‌های صنعتی در سال 1380 تشکیل شد و کار نگهداری شهرک به عهده شرکت عمران است و این شهرک در پایان سال 96، شهکر نمونه کل کشور شناخته شد.

مدیرعامل عمران شرکت شهرک‌های صنعتی یزد با اشاره به امکانات موجود در این شهرک گفت: این شهرک دو شبکه آب، چهار حلقه آب عمیق با 120 لیتر آب به طول  65 کیلومتر، یک شبکه آب کیفی با 24 لیتر سهمیه به طول 50 کیلومتر، شبکه فاضلاب و تصفیه خانه، مرکز طب کار و فوریت‌های پزشکی و ... است و وظایف خود شرکت عمران، نگهداری و کارهای راهبردی شهرک است که در حال انجام است و آبرسانی و نگهداری و امنیت شهرک با 12 نفر با سه شیفت کاری انجام می‌شود.

فلاح با بیان اینکه در مجموعه واحدهای فعال در شهرک صنعتی یزد بیش از 12 هزار نفر مشغول به کار هستند، افزود: این شهرک به عنوان شهرک نمونه کشوری است و مستهلک شدن زیر ساخت‌های شهرک مهم‌ترین و عمده ترین مشکل است، شبکه آب قدمتی طولانی دارد، آسفالت‌های شهرک مستهلک شده و نیاز به بازسازی دارد که  این بازسازی هزینه بالایی دارد که از توان صنعتگران این مجموعه خارج است و از مسئولان و نمایندگان مجلس در خواست داریم که در زمینه تامین هزینه این زیرساخت‌ها کمک کنند و گرنه با وضع موجود و عدم نوسازی و بازسازی، شهرک صنعتی یزد رو به نابودی می‌رود.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :