شناسه : 37630523
رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد:

مسئول اجرایی برخورد با تخلفات انتخاباتی فرمانداری است/ نصب بنر در سطح شهر توسط کاندیداها خلاف قانون است


رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد یادآور شد: کار ما نظارت است و مسئول اجرایی برخورد با تخلفات انتخاباتی، فرمانداری‌ها هستند و ما حتی نظارت می‌کنیم بر اینکه آیا فرمانداری‌ها برخورد می‌کنند یا خیر.

حجت‌الاسلام سید ناصر محمدی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه با تخلفات انتخاباتی قطعا برخورد می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر تخلفاتی که رایج است این است که خیلی‌ها معمولا آن ضوابط تبلیغات را رعایت نمی‌کنند؛ مثلا کاندیداها به طور کلی در سطح شهر هر کجا بنر نصب کنند خلاف قانون است.

وی افزود: سابقا نصب بنر جلوی ستاد کاندیداها مجاز بود که الان در قانون جدیدی که تصویب و ابلاغ شده حتی جلوی ستاد هم مجاز نیست بنابراین این یکی از موارد تخلف است که دارد انجام می‌گیرد.

رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد گفت: ما این‌ها را دقیقا تذکر داده‌ایم، ما کارمان نظارت است و به فرمانداری نامه زدیم و گفتیم این موارد هست و باید جمع‌آوری شود که آن‌ها هم ظاهرا دارند اقدام می‌کنند یا اینکه اقدام کرده‌اند به داوطلبان هم بعضا تذکر داده‌ایم که این کارها را انجام ندهند.

محمدی در واکنش به اقدام یک کاندیدا که اعلام کرده بود به ازای دریافت مبلغی، از صحنه انتخابات انصراف می‌دهد، عنوان کرد: یک مورد بوده است که ما به خود طرف تذکر دادیم و گفتیم این کار اخلال در امر انتخابات و مسخره کرده انتخابات است.

وی رفتارهای اینچنینی را مصداق تخلف انتخاباتی دانست و تصریح کرد: این خودش اخلال در امر انتخابات و مسخره کردن و بازی کردن با انتخابات است و کار درستی نیست و اینکه طرف بگوید من مبلغی می‌گیرم و کناره‌گیری می‌کنم این خودش یک نوع باج‌گیری و سوءاستفاده از انتخابات است.

رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد یادآور شد: کار ما نظارت است و مسئول اجرایی برخورد با تخلفات انتخاباتی، فرمانداری‌ها هستند و ما حتی نظارت می‌کنیم بر اینکه آیا فرمانداری‌ها برخورد می‌کنند یا خیر.

محمدی خاطرنشان کرد: داوطلبین مراقب باشند کارهایی که تخلف در انتخابات است، انجام ندهند و در فضای سالم و صادقانه با مردم رفتار کنند و خوبی‌هایشان بگویند و به آنچه که در قانون و ضوابط است عمل کنند و بدانند که خلاف قانون عمل کردن موجب نخواهد شد که رأی آن‌ها بیشتر شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :