شناسه : 36516501
امام‌جمعه اردکان:


امام‌جمعه اردکان با تأکید بر اینکه اگر بخواهیم استقلال و عزت کشور ما حفظ شود راهی جز مقاومت وجود ندارد، گفت: با توکل به خداوند تا پای جان مقاومت می‌کنیم و در برابر زیاده‌خواهی دشمنان می‌ایستیم.

به گزارش یزدرسا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردکان با بیان اینکه بیش از یک سال است که بعضی از امور کشور ما معطل خارجی‌ها و تصمیمات دیگران شده است و آثار بدی برجای گذاشته است، اظهار کرد: بخشی از این فشار اقتصادی عجیبی که بر ملت ما به‌ویژه اقشار ضعیف و متوسط جامعه تحمیل می‌شود و این گرانی‌های بی‌در و پاشنه و سرسام‌آور مربوط به این است که امور مملکت ما موکول به تصمیمات دیگران و خارج از کشور شده است.

وی با تأکید بر اینکه نتیجه نگاه به خارج این است که ازنظر لطف و کمک خدا هم محروم می‌شویم، خاطرنشان کرد: این سنت الهی است که اگر کسی در زندگی فردی و اجتماعی به‌جای توکل بر خداوند متعال به کمک دیگران نگاه کند خداوند او را از فیوضاتش محروم می‌کند.

امام‌جمعه اردکان با بیان اینکه امروز بزرگ‌ترین مشکل کشور ما اقتصادی است که نجات اقتصاد کشور با اصلاح الگوی مصرف و با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محقق می‌شود، گفت: هم مردم باید تلاش کنند و هم مسئولان؛ کلیدی که امروز و فردا کشور ما را نجات می‌دهد اقتصاد مقاومتی است نه مذاکره با طرف خارجی و چشم دوختن به خارج از کشور.

وی با تأکید بر اینکه اگر بخواهیم استقلال و عزت کشور ما حفظ شود راهی جز مقاومت وجود ندارد، افزود: ما هم اعلام می‌کنیم که با توکل به خداوند پشت سر ولایت تا پای جان مقاومت می‌کنیم و در برابر زیاده‌خواهی دشمنان می‌ایستیم.

هدف دشمن تضعیف اراده، امید و روحیه مقاومت ما است

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جنگ امروز ما جنگ اراده‌هاست، گفت: هرچه امروز دشمن تلاش می‌کند از تشدید تحریم‌ها تا طرح گزینه نظامی و این هارت‌وپورت‌هایی که دشمنان به راه انداخته‌اند همه این‌ها با این هدف است که اراده، امید و روحیه مقاومت ما را تضعیف کنند.

خطیب نماز جمعه اردکان با بیان اینکه عده‌ای در این اوضاع سخت، کلید حل مشکلات کشور را مذاکره می‌دانند، اذعان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند؛ در این شرایط، مذاکره که مذاکره نیست بلکه معامله است برای کشور سم است؛ ثابت‌شده است که این کلید کارایی ندارد بلکه کلیدهای دیگر را نیز از کار می‌اندازد.

مسئولان باتقوا در انتخاب افراد شایسته‌سالاری را مدنظر داشته باشند

 با اشاره به دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند جنابعالی که می‌خواهید کسی را به یک مسئولیتی منصوب کنید و کاری را به کسی بسپارید، دارا بودن خصوصیت تقوا و تعهد در امور مربوطه و مردم را جزو صلاحیت‌های مدیریتی بدانید.

وی با بیان اینکه وقتی من مسئول بخواهم مسئول دیگری را تعیین کنم باید در اینجا تقوا را رعایت کنم و بدانم که وقتی یک شخصی را انتخاب می‌کنم عملکرد او بر عهده من هم هست، تصریح کرد: متأسفانه گاهی در انتصاب مسئولان به‌جای شایسته‌سالاری، کارآمدی و توانمندی ملاک‌های دیگری دیده می‌شود که نه مورد تأیید عقل و نه مورد تأیید شرع است؛ در انتخاب رئیس و مسئول یک اداره نباید ملاک‌هایی چون اینکه فلانی سلیقه سیاسی‌اش چیست و در انتخابات به چه کسی رأی داده است را مدنظر قرار دهیم.

شاکر با بیان اینکه شایسته‌سالاری در انتخاب مسئولان زیردست جلوه‌ای از تقوای مسئولان است، ادامه داد: کسی که توانمند باشد، کارایی داشته باشد، نسبت به امور مردم و بیت‌المال امانت‌دار باشد و با مردم برخورد خوب و شایسته داشته باشد و به امور حاشیه‌ای وارد نشود را برگزینیم.

امام‌جمعه اردکان با اشاره به اینکه گاهی قوانینی وجود دارد و انتظاراتی از مسئولی برای تعیین مسئول دیگری وجود دارد که قانونی نیست، افزود: گاهی می‌بینیم مسئولی اهل حاشیه درست کردن است و مسائل اصلی و کلان را در شهر و استان معطل می‌گذارد؛ اگر مسئولی توانمند است و کارایی دارد باید به این توانمندی و شایسته‌سالاری اهمیت داده شود.

ضرورت انفاق و کمک به سیل‌زدگان، گرامیداشت سالروز شهادت شهید محراب آیت‌الله صدوقی و سالروز ارتحال آیت‌الله بهجت (ره) از دیگر مباحثی بود که امام‌جمعه اردکان به آن‌ها اشاره کرد.

انتهای پیام/

 

 
آدرس کوتاه :