شناسه : 37835209
رییس منابع آب منطقه شمالی یزد تاکید کرد

ممنوعیت برداشت از منابع آب سیل بندها


وطنخواه در واکنش به انتشار ویدئویی از برداشت آب سیل بند میبد، عنوان کرد: استفاده از این آب ها منع قانونی داشته و هیچ کس اجازه چنین کاری را ندارد.

مصطفی وطنخواه رییس منابع آب منطقه شمالی یزد در گفتگو با یزدرسا در واکنش به انتشار ویدئویی از برداشت آب سیل بند میبد با تانکر که در روزهای اخیر در فضای مجازی منتشر شد، عنوان کرد: استفاده از این آب ها منع قانونی داشته و هیچ کس اجازه چنین کاری را ندارد. 
وی ادامه داد: در ماده یک قانون توزیع عادلانه آب تاکید شده که اعطای مجوز بهره برداری از کلیه آب های سطحی و پشت بند می بایست توسط وزارت نیرو و یا ادارات آب منطقه‌ای در هر استان صورت گیرد. 
این مقام مسئول افزود: بندهایی که برای کنترل سیل استفاده می‌شوند عمدتاً در زمین هایی که نفوذپذیری بالایی دارند و عنوان تغذیه مصنوعی سفره های زیرزمینی احداث می شوند. 
وی افزود: البته این سیل بندها می بایست سالانه لایروبی شوند تا نفوذپذیری آب تسریع شود. حتی اگر این کار نیز انجام نشده باشد هر بند  دریچه تخلیه ای دارد که باز می شود تا آب های ذخیره شده به آرامی و در مسیر عادی خود حرکت کرد و جذب شود. 
وطنخواه بیان داشت: البته این سیل بند متعلق به اداره منابع طبیعی بوده و طی تماس با ریاست این اداره مشخص شد به این افراد اخطار داده شده است. 
رییس منابع آب منطقه شمالی یزد با تاکید بر اینکه ممنوعیت برداشت آب سیل بندها می بایست از طریق نصب تابلو به اطلاع مردم برسد خواهان اطلاع رسانی و روشنگری بیشتر رسانه ها در این زمینه شد. 
انتهای پیام/


Loading the player...

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.