شناسه : 37752824
بازخوانی وعده مسئولین به مردم یزد در سال 98؛

وعده اجرای 38 طرح در سفر روحانی/ رصد هوایی شهر یزد با پهپاد/به صفر رسیدن آمار بیکاران در یزد


سال گذشته مردم یزد از مسئولین ده ها وعده کوچک و بزرگ برای بهبود اوضاع شنیدند که تنها با گذشت زمان می توان در مورد سرنوشت این وعده ها قضاوت کرد.

به گزارش  یزدرسا؛ آغاز هر سال فرصت خوبی برای نگاهی به گذشته و ارزیابی مسیر طی شده است. بی شک بررسی وعده های مسئولین نیز بسیار ضروری است و میتواند میزان موفقیت آنها در تحقق وعده ها را برای افکار عمومی روشن کند.
 


سفر روحانی به یزد/ وعده اجرای 38 پروژه و طرح
روحانی در سفر آبان ماه سال گذشته به یزد با اشاره به تصویب اجرای 38 طرح و پروژه در استان گفت:  فقط در بخش صنعت 3500 میلیارد تومان طرح افتتاح می شود که این به معنای یک تحول بسیار بزرگ است.
حسن روحانی ادامه داد: آنچه که ما به مردم در این سفر وعده دادیم دو پروژه بزرگ بود که یکی مربوط به آب استان و یکی هم مربوط به راه آهن می شود.
وی خاطرنشان کرد: در زمینه آب تصمیمات مهمی در دولت و شورای آب هم برای تامین آب آشامیدنی مردم در 30 سال آینده و هم برای تامین آب بخش صنعت و احتمالا کشاورزی اتخاذ شده که هدیه ما به مردم این دو طرح مهم بوده است.

 


این اظهارات درحالی است که به اذعان محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از 46 پروژه سفر دور اول روحانی به یزد در اسفند 94 تا کنون22 پرژوه به صورت کامل محقق شده است.


اشتغالزایی برای بیش از 26 هزار نفر در یزد
محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز یکی از افرادی بود که در سال 98 به مردم یزد وعده بزرگی داد که در صورت تحقق می تواند کام بسیاری از خانواده های یزدی را شیرین کند.
نوبخت در شورای اداری استان یزد گفت: برای 26 هزار و 309 نفر برنامه اشتغال تعریف کرده ایم.
وی زمانی را برای تحقق این وعده مشخص نکرده است.

نماینده یزد: وعده خاصی به مردم نداده بودم
در این میان شاید بهترین حرف را ابوالفضل موسوی نماینده یزد و اشکذر در مجلس زده  است که اعلام کرد: بنده وعده خاصی به مردم نداده بودم اما یک پیمان‌نامه با جامعه فرهنگیان و کارگری استان داشتم که تمام تلاشم را برای دفاع از حقوق این دو قشر عزیز در مجلس انجام دهم و فکر می‌کنم به عهد خود وفا کردم.
وی البته می افزاید: مهم‌ترین مشکل استان و حوزه نمایندگی بنده مسئله آب است در همین راستا تلاش‌های بسیاری کردم و با توجه به اینکه نائب رئیس کمیسیون عمران نیز بودم در این خصوص هر آن جه از دستم برآمده برای مردم انجام دادم و موفقیت‌های عمده‌ای حاصل‌شده است.


بیکاری را به صفر می رسانم
محمد علی طالبی استاندار یزد سال گذشته وعده داد: بیکاری را در برخی شهرستانها به صفر رسانده و در سایر شهرستانها هم به زیر ده درصد خواهیم رساند.


البته همان زمان مهران فاطمی نوشت: استاندار یزد در یک وعده بسیار بزرگ فرمودند بیکاری را در برخی شهرستانها به صفر رسانده و در سایر شهرستانها هم به زیر ده درصد خواهیم رساند! البته اگر بیکاری از یافتن کار ناامید شود و یا بنا به دلایلی جستجوی کار را متوقف کند، از آمار بیکاران کسر می شود!

رصد هوایی شهر یزد با پهپاد
حمید رضا قمی عضو شورای شهر یزد در سال گذشته با اشاره به تخلفات ساختمانی در یزد اعلام کرد: کل شهر در یک برنامه منظم رصد هوایی و تصویر برداری از طریق پهپاد کنترل می شود. ما یکی از شهرهایی هستیم که در رده های اول تخلفات ساختمانی هستیم اما با این شیوه قبل از این که حجم عظیم تخلفات به کمیسیون صد برسد، می توانیم جلو این تخلفات را بگیریم.
قمی با تاکید بر لزوم پیشگیری در بحث تخلفات ساختمانی عنوان کرد: در این موارد هر چقدر عامل انسانی کمتر حضور داشته باشد، درصد موفقیت بیشتر است زیرا باید از تخلفات مدرک مستند داشته باشید.

انتهای پیام/


 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.