شناسه : 37469577
یادگاردفاع مقدس:


سردار مهدی فرهنگ دوست گفت: شهیدقاسم سلیمانی کسی بود که فرماندهی نمی کرد و همیشه خودش در خط مقدم بود و روحیه جهادی که مقام معظم رهبری می فرمایند او در عمل انجام می داد.

به گزارش یزدرسا، سردار مهدی فرهنگ دوست شب گذشته در مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی  که در محل آستان مقدس امام زاده عبدالله(ع) شهرستان برگزار شد، در خصوص کرامات این شهید بیان داشت: شهیدقاسم سلیمانی کسی بود که فرماندهی نمی کرد و همیشه خودش در خط مقدم بود و روحیه جهادی که مقام معظم رهبری می فرمایند او در عمل انجام می داد.

وی افزود: در سال 84 از طرف مقام معظم رهبری  فرمانده نیروی قدس سپاه شد و تحول عظیمی را در این نهاد ایجاد و هسته های مقاومت را سازماندهی کرد. شهید سلیمانی در جنگ 33 روزه در منطقه بود و فرماندهی عملیات را به عهده داشت.

این فرمانده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: سردار سلیمانی یک دفعه در سوریه و عراق لباس نظامی به تن نکرد چون دشمنی را در این دو کشور نمی دید، ما هر دشمنی داریم از داخل خود کشور است هر زمانی در کشور ما مشکل و تفرقه ای ایجاد شد دشمنان ما قوی تر شدند، لذا باید مواظب منافقین بود. سردارشهید قاسم سلیمانی داعش را با فشار زیاد حذف کرد.

سخنران مراسم یادبود سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: مردم سوریه و عراق شهید سلیمانی را می پرستیدند و گوش به فرمان وی بودند. یکی از خصوصیات بارز شهید سلیمانی نفوذ کلام وی بود که همه را آرام می کرد. شهادت برای سردار سلیمانی اتفاقی نبود و برای رسیدن به آن در تلاش بود و از همه می خواست برای شهیدشدنش دعا کنند.

فرهنگ دوست اظهار داشت: رمز پیروزی ما در برابر دشمنان تبعیت پذیری از ولی فقیه زمان، توکل برخدا، توسل به ائمه اطهار و وحدت است. امروز هیچ سلاحی نیست که در کشور ما ساخته نشود و این نشان از پیشرفت کشور در تمام زمینه ها است و باید این راه ادامه پیدا کند.

وی در پایان به خصوصیات بارز سردار سلیمانی از زبان همرزمانش اشاره و اذعان داشت: اخلاص، شب زنده داری، احترام به پدرومادر و مردم و تبعیت پذیری از ولی فقیه زمان  از ویژگی های بارز شهید مقاومت بود.

انتهای پیام/ع.ع
آدرس کوتاه :