شناسه : 38011192
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد:


پرویزی با اشاره به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به اتباع افغان در یزد، گفت: 19 هزار دانش‌آموز افغان در مدارس یزد تحصیل می‌کنند.

سعید پرویزی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، بابیان اینکه 10 درصد از جمعیت استان یزد را اتباع افغان تشکیل می‌دهند گفت: این جمعیت اعم از اتباع مجاز، گذرنامه‌ای، غیرمجاز و اتباعی هستند که در طرح‌های سرشماری شرکت کرده‌اند و با توجه به اینکه اتباع غیرمجاز در حال رفت‌وآمد به استان می‌باشند به همین دلیل نمی‌توان تعداد دقیقی از اتباع را در یزد تخمین زد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد با اشاره به تحصیل اتباع افغانی در مدارس استان یزد، گفت: هم‌اکنون قریب به 19 هزار نفر از اتباع در مدارس استان یزد در حال تحصیل هستند و از مطالب آموزشی بهره‌مند می‌شوند.

وی به تسهیلات ارائه‌شده به اتباع افغان در استان اشاره کرد و اظهار داشت: 900 نفر از اتباع خارجی طی چند سال گذشته از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سطح استان یزد بهره‌مند شده‌اند.

پرویزی اضافه کرد: در حال حاضر 600 نفر از اتباع خارجی که از کشورهای عراق، افغانستان و دیگر کشورها هستند به‌عنوان دانشجو در دانشگاه‌های استان یزد مشغول به تحصیل و دارای گذرنامه هستند که پس از پایان تحصیل باید به کشورهای خود بازگردند.

 

ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به اتباع افغان در یزد

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد به بهره‌مندی اتباع خارجی در استان در حوزه‌های بهداشتی و درمانی اشاره کرد و گفت: تعدادی از اتباع خارجی مجاز در استان یزد هم‌اکنون دارای بیمه تکمیلی و سلامت هستند و همچنین اقشار آسیب‌پذیر، بیماری‌های صعب‌العلاج، بیماران هموفیلی، دیالیزی و کلیوی در استان نیز تحت پوشش بیمه قرارگرفته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه ما در داخل کشور علی‌رغم مشکلات و تحریم‌هایی که استکبار جهانی تحمیل کرده، خدمات بسیار خوبی را به اتباع خارجی و افغانستانی ارائه کرده‌ایم افزود: ایران اسلامی به نسبت بسیاری از کشورهایی که در بحث حقوق بشر مدعی هستند، خدمات بسیار خوبی را به اتباع داده است.

پرویزی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود سه و نیم میلیون نفر از اتباع خارجی که عمدتاً هم از اتباع افغانستانی هستند از خدمات جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند افزود: همان‌طور که وزیر کشور سال گذشته اشاره داشتند، بیش از 93 درصد از هزینه‌های خدمات اتباع خارجی را جمهوری اسلامی متقبل شده و تنها 7 درصد از کمک‌ها را از سازمان‌های بین‌المللی دریافت می‌کنیم که نشان‌دهنده این است که کشورها و سازمان‌های بین‌المللی برای پذیرایی جمهوری اسلامی از اتباع خارجی هیچ‌گونه کمکی نکرده‌اند.

انتهای پیام/
 
آدرس کوتاه :