شناسه : 1723908
در سال جاری؛


مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد در بهاباد گفت: سال جاری در استان یزد 20حوزه علمیه خواهران با 2 هزار و 500 طلبه کار خود را آغاز کرده اند که یکی از اینها حوزه علمیه خواهران بهاباد است.

به گزارش خبرنگار یزد رسا از بهاباد، در مراسمی به مناسبت میلاد با سعادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام حسن عسکری (ع) و ایام الله دهه مبارک فجر صبح امروز شنبه نوزدهم بهمن ماه با حضور امام جمعه ، فرماندار، حجت الاسلام محمدی مدیر حوزه علمیه خواهران یزد، جمعی از مسئولان شهرستان حوزه علمیه خواهران حضرت خدیجه (س) بهاباد افتتاح شد.

در مراسم افتتاح این حوزه حجت الاسلام سیف الله دهقانی امام جمعه شهرستان بهاباد با تبریک خجسته میلاد با سعادت حضرت امام حسن عسکری (ع) و ایام الله دهه مبارکه فجر در سخنانی به نقش حوزه های علمیه در نشر فرهنگ دینی و اسلامی و خدمات شایسته علمای گذشته و حال اشاره کرد و افزود: در هر کجائی که حوزه علمیه باشد آنجا مرکز سرباز گیری اهل بیت عصمت و طهارت است و فرهنگ دینی و اهل بیت رشد خواهد کرد.

امام جمعه بهاباد گفت: حوزه علمیه محل پرورش علم و دانش است علم و دانشی که خود پیامبر اسلام زمانی که لیاقت دریافت وحی را پیدا کرد و اولین آیاتی که به وی نازل شد خواندن علم و دانش بود که همان فرا گیری علم از مهد تا لحد است.

وی گفت: ارزش هر انسان چه زن و چه مرد به علم و دانش و آگاهی اوست بین انسانها عالم و ارزشمند است نه هر عالمی که علم مفید دارد نه هر علمی.

در ادامه حجت الاسلام سید ناصر محمدی در سخنانی با تبریک گرامی داشت ایام الله دهه مبارک فجر و سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت : شهرستان بهاباد به عنوان یک شهر مذهبی و متدین اصول گرائی به تما م معنی است مدیر حوزه علمیه خواهران یزد گفت: حوزه علمیه ای که در هرمنطقه ای احداث می شود یعنی اینکه چشمه علوم آل محمد در آن جا احداث می شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد افزود: در سطح استان یزد در سال جاری 20حوزه علمیه خواهران با 2500 طلبه کار خود را آغاز کرده اند که یکی از اینها حوزه علمیه خواهران بهاباد است که برای این شهر یک ضرورت بود که امیدواریم خواهران طلبه از این فضای معنوی ایجاد شده به خوبی استفاده کنند و نقش سازنده ای در تعلیم و تربیت افراد داشته باشند.

وی به مسئله دینداری در اسلام اشاره کرد و افزود: دو نوع دینداری داریم دینداری همراه با علم و فهم ودانش عمیق و دینداری بیسوادی و اگر ما بخواهیم دینداری با علم را بخواهیم و بدانیم سر منشاء آن از کجاست و چه جایگاهی دارد و آن جایگاه حوزه علمیه است حوزه علمیه یعنی دینداری عالمانه این مقام مسئول از افراد خیر و نیکوکار بهابادی چه در خارج از بهاباد و داخل بهاباد خواست که برای تکمیل و ساخت حوزه علمیه واحد خواهران و برادران این شهرستان همکاری کنند.

وی همچنین ازمسئولان و  کسانی که د ر راه اندازی این حوزه نقش داشتند تقدیر و تشکر نمود گفتنی است برای ترم بهمن امسال تعداد 30 نفر از خواهران در حوزه علمیه خواهران این شهرستان مشغول تحصیل و فراگیری علوم حوزوی هستند.

آدرس کوتاه :