شناسه : 37730237
مديرعامل جمعيت هلال احمر استان يزد:


محسن حرازی‌زاده گفت: درحال حاضر 25 پایگاه غربالگری و تب‌سنجی در استان یزد داریم که چهارتای آن در ورودی‌های استان و سه تا نیز در ورودی شهرستان یزد است.

به گزارش یزدرسا، محسن حرازي‌زاده با بیان اینکه برای شکست ویروس کرونا همه باید دست به دست هم بدهیم، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر به پشتوانه اعتماد مردم و به پشتوانه داوطلبان و اعضایش به سهم خود سعی می‌کند در پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا نقش ایفا کند.

وی گفت: با توجه به اینکه تب یکی از علائم بیماری کرونا است، غربالگری و تب‌سنجی شهروندان، طبق مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان یزد به ما محول شده است.

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان يزد افزود: در ابتدای امر در مبادی ورودی پایانه مسافربری و همین‌طور و ایستگاه راه آهن این غربالگری انجام شد، اما کم کم و بر اساس مصوباتی که ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان اعلام کرد در چهار ورودی اصلی استان با مشارکت فرمانداری‌ها و بسیج پایگاه‌هایی ایجاد شد.

حرازی‌زاده اضافه کرد: بر اساس نیازی که فرمانداری‌ها اعلام کردند و نیازسنجی که شد، بنا بر وسع‌مان در هر کدام از شهرستان‌ها پایگاه‌هایی برای غربالگری و تب‌سنجی بر پا شد و هم اینکه به مردم هشدار بدهیم که خودشان باید از خودشان مراقبت کنند.

وی عنوان کرد: ما در حال حاضر 25 پایگاه غربالگری و تب‌سنجی در استان یزد داریم که چهار تای آن در ورودی‌های استان و سه تا نیز در ورودی شهرستان یزد است.

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان يزد با اشاره به اینکه امیدوارم مردم همکاری کنند تا این طرح اثربخشی خوبی داشته باشد، بیان کرد: البته بر خود لازم می‌دانم که از اعتماد مردم تشکر کنم که در هر کدام از حوادث و بزنگاه‌های مورد نیاز به ما اعتماد و با فعالیت‌های داوطلبانه‌شان ما را شرمنده کردند.

حرازی‌زاده تأکید کرد: به عنوان یک پزشک می‌گویم که بهترین راه برای مقابله با کروناویروس این است که در خانه بمانیم تا بتوانیم زنجیره این بیماری را قطع کنیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :